Spánek ve vysokých nadmořských výškách
Zpět
Co potřebuji k simulaci pobytu ve vysokohorském prostředí?
Velmi zjednodušeně lze možnosti simulace rozdělit na dvě základní oblasti. První je spánek ve speciálních stanech, druhou trénink v simulovaných podmínkách vysokých nadmořských výšek. Pro obě metody se používá speciální generátor Everest Summit firmy Hypoxico. Umožňuje maximální komfort ovládání, jednoduchou manipulaci a společně s originálním příslušenstvím nabízí snadnou a bezpečnou aplikaci.
Chci vyzkoušet spánek v hypoxickém stanu. Jak je to složité?
Stan je možné velmi snadno sestavit a upevnit na běžné rozměry matrací. Velikost stanu a výkon generátoru jsou dostatečné pro dvě osoby současně. Generátor produkuje minimální zvuk, v případě potřeby je jej možné díky dlouhé propojovací hadici umístit mimo místnost pro spánek. Vlastní aplikace je snadná. Večer spustíte generátor a ulehnete do stanu. Výkonné hepa filtry navíc přináší další efekt - spíte v dokonale čistém vzduchu.
Jak dlouho je třeba systém používat aby se dostavily výsledky a jak dlouho přetrvají?
Nejprve je třeba říci, že simulace pobytu ve vysoké nadmořské výšce musí probíhat zvolna a postupně, od  "základního tábora" v cca 1800 metrech nad mořem. První skutečné změny pocítíte po přibližně 3 až 4 týdnech používání metody, kdy se váš stan ocitne asi v 2700 m. Ideální doba používání je pak 4 až 6 týdnů. Příznivé účinky postupně mizí během 3 týdnů. Vše je ovšem vysoce individuální a záleží na každém jedinci. Kontaktujte nás!
Vše je mnohem jednodušší, než byste čekali. Existují totiž sofistikovaná zařízení, která dokáží simulovat pobyt
ve vysokých nadmořských výškách přímo v pohodlí domova.
A co je na tom nejzajímavější a nejdůležitější? Naše tělo si
s jejich pomocí dokáže přirozenou cestou bez léčiv poradit s následky civilizačních chorob a navíc zvýší svou výkonnost.
Dále